Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wieża Rocka 2017 - relacja

Utworzono dnia 27.06.2017
Czcionka:

Wieża Rocka 2017 dobiegła końca zatem prezentujemy krótką relację.

W tym roku Wieża Rocka to nie tylko koncerty ale także przegląd młodych talentów z gminy Żerków. Za sprawą Fundacji Alter Ego oraz fundacji Zerknij Tu został zrealizowany projekt „Szkoła Rocka” dofinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, którego celem były warsztaty wokalne dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej a nagrodą był występ na scenie Wieży Rocka w Żerkowskim amfiteatrze oraz wyróżnienia, płyty i wejściówki na listopadowe wydarzenie „Rockowe Zaduszki” z zespołem Cree & Rebelianci w Żerkowie. Gościem specjalnym oraz członkiem jury był Tomasz Budzyński z zespołu Armia, który także wystąpił na scenie wykonując 4 utwory w tym „Niezwyciężonego”. Na scenie Szkoły Rocka wystąpiły także zespoły Pogodni oraz Cisza rozgrzewając wszystkich przed startem koncertów głównych.

Wyróżnienia w przeglądzie Szkoły Rocka otrzymały:

Katarzyna Sroczyńska – wyróżnienie i statuetka za wykonanie utworu „Wehikuł Czasu” zespołu Dżem

Angelika Friebe, Karina Urbańczyk i Oliwia Jóźwiak – wyróżnienie za wykonanie utworu „I Love You” zespołu T.Love

Amelia Kasprzak – wyróżnienie za wykonanie utworu „Sic” zespołu Hey.

 

Po krótkiej przerwie technicznej na scenie pojawił się zespół Domniemani, który w tym roku świętował jubileusz 10-lecia powstania, w którym udział wzięli także zaproszeni przez zespół goście. Po ponad godzinnym koncercie na scenę został wniesiony tort przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Żółkowie oraz odśpiewane „Sto lat”. Następnie przyszła kolej na zespół Leniwiec z Jeleniej Góry. Zespół z 23 letnim stażem porwał uczestników do pierwszego pogo pod sceną. Rytmy ich melodyjnego punka rocka, folku i ska urozmaicone saksofonem i akordeonem rozruszały widzów także na trybunach. W tym czasie do swojego koncertu przygotowywał się powoli Siczka z zespołem KSU. Po wejściu na scenę i krótkim strojeniu popłynęły z głośników charakterystyczne dla zespołu akordy rodem z Bieszczad. Najpierw kilka utworów z płyty akustycznej a później coś mocniejszego. I wtedy zaczęło się naprawdę dziać pod sceną! Nie ma co ukrywać to właśnie KSU przyciągnęło do amfiteatru najwięcej fanów punk rocka, wypełniając go prawie po brzegi. Po 1,5 godzinnym koncercie i 2 bisach publiczność nie chciała wypuścić Eugeniusza „Siczki” Olejarczyka ze sceny ale wszystko co dobre szybko się kończy… Ale Wieża Rocka jeszcze się nie skończyła bowiem o godz. 23:00 na scenę wyszedł Zespół Wychowawczy z Ząbkowic Śląskich. Kapela powstała w 2006 roku ma na swoim koncie ponad 200 koncertów również za granicą i zaliczyli wspólne występy na scenie z wieloma znanymi zespołami. W Żerkowie swoimi mocnymi i brudnymi riffami kilka minut po północy zakończyli festiwal Wieża Rocka 2017.

Do wspólnego sukces tegorocznej edycji festiwalu Wieża Rocka, przyczynili się:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żerków, Gmina Żerków, Spichlerz Polskiego Rocka, Zakład Aktywności Zawodowej Promyk, Fundacja Zerknij Tu, Fundacja Alter-Ego, Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni oddział Zerków, Bank Spółdzielczy w Jarocinie, OSP Żerniki, KGW Żółków, Folwark Konny Hermanów, Kratki.pl, Rock on Agency, Wald-Bruk, Pizzeria Familijna, Tiger Security, Sekret Sound Acustic, Radio Elka Jarocin, Gazeta Jarocińska, Kręciołatv, Radio Poznań, Głos Powiatu Średzkiego, Radio Bunt, Punkowe Radio Underground oraz Bartłomiej Nowicki, Rafał Piotrowski, Grzegorz Snela, wolontariusze i ekipa techniczno-porządkowa z UMiG Żerków.

 

GALERIE:

Wieża Rocka 2017

Wieża Rocka 2017

Szkoła Rocka 2017

Szkoła Rocka 2017

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Biuletyn Informacji Publicznej

Godziny otwarcia biblioteki

Poniedziałek: 800 - 1700

Wtorek:            800 - 1700

Środa:              800 - 1600

Czwartek:        800 - 1700

Piątek:             800 - 1700

Sobota:*          800- 1300

* tylko w roku szkolnym

  

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 10

W poprzednim tygodniu: 23

W tym miesiącu: 51

W poprzednim miesiącu: 110

W poprzednim roku:

Wszystkich: 7888

Pogoda